Нещодавно з власних джерел інформації нам стало відомо, що в Закарпатському онкодиспансері, директором якого є Русин Андрій Васильович, на посаді лікаря-лаборанта працює людина, яка не має повної вищої медичної освіти. Ми вирішили провести журналістське розслідування і дійсно це виявилось правдою.
![](https://goverla.online/wp-content/uploads/2023/12/photo_5188247814587666127_y-1024x947.jpg)
Ми були шоковані, що Петлева Анастасія Ігорівна пройшла дуже тернистий шлях, щоб стати «лікарем» та незаконно отримувати кошти з державного бюджету, бо спочатку вона працювала гардеробницею в Закарпатському онкодиспансері, а вже згодом навчалася в УжНУ та під час декретної відпустки в медичному коледжі «Монада», де отримала дипломи відповідно біолога та медичної сестри, а тим часом працювала на посаді лаборанта в клініко-діагностичній лабораторії. А цього року Петлева Анастасія завершила навчання в УжНУ з ОП «Сестринська справа» та отримала диплом бакалавра, а також пройшла курси підвищення кваліфікації за спеціальністю «Клінічна лабораторна діагностика» на факультеті післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки в ДВНЗ «УжНУ» та була атестована 20 червня 2023 року та наказом по УжНУ від 21 червня 2023 року за № 186/01-09 їй було присвоєно звання спеціаліста (лікаря, провізора) за спеціальністю «Клінічна лабораторна діагностика», що не дозволяє їй займати посаду лікаря.
![](https://goverla.online/wp-content/uploads/2023/12/photo_5188247814587666185_y-756x1024.jpg)
Директор Закарпатського онкодиспансеру вирішив, що ці всі дипломи та сертифікати дозволяють йому перевести Петлеву Анастасію з посади лаборанта на посаду лікаря-лаборанта. Але згідно наказу МОЗ №588 від 12.08.2009 р. дана особа не може займати лікарську посаду і відповідно отримувати зарплату як лікар. Згідно даного наказу професіонали з вищою немедичною освітою, які до набрання чинності цим наказом зараховані на лікарські посади в закладах охорони здоров’я, зберігають право на подальшу роботу на лікарських посадах тих же найменувань та атестацію на кваліфікаційну категорію з лікарських спеціальностей, але дана особа до набрання чинності цього наказу 12.08.2009р. не займала посаду лікаря-лаборанта.
Враховуючи той факт, що Русин А.В. також має юридичну освіту і в КНП «ЗПЦ» ЗОР працює відділ кадрів, то вони повинні були розуміти, що порушують Закони України та незаконно виплачують заробітню плату даній особі. Ми не дуже здивовані цим безпорядком в даному закладі, адже перед цим було незаконно звільнено 5 висококваліфікованих лікарів, то абсолютно нічого не перешкоджало Русину А.В. провернути цю аферу, бо він відчуває свою безкарність і вільно користується цим.
З наших джерел нам стало відомо, що «кришує» його очільник Закарпатської області Віктор Микита, батько якого лікувався в КНП «ЗПЦ» ЗОР і мав там всі привілегії.
Також з наших джерел нам стало відомо, що в майбутньому дана особа може зайняти посаду завідувачки нової поліклініки, будівництво якої недавно в соцмережі анонсував директор закладу.
![](https://goverla.online/wp-content/uploads/2023/12/photo_5188247814587666150_y-652x1024.jpg)
В нас виникає питання: за які такі заслуги директор КНП «ЗПЦ» ЗОР Русин А.В. так піднімає по кар’єрних сходах Петлеву Анастасію, порушуючи навіть законодавство України?
Він навіть не задумовується про рівень якості надання медичних послуг в онкоцентрі населенню Закарпатської області та переселенцям, які переїхали в наш край після повномасштабного вторгнення росії, адже переслідує тільки власні інтереси.
Ми надіслали інформаційні запити в КНП «ЗПЦ» ЗОР директору Русину А.В. та в департамент охорони здоров’я Закарпатської ОВА Пшеничному А.О. і згодом повідомимо вас, шановні читачі, про їхню відповідь та чи притягнуть до відповідальності винних у даній ситуації.