Новий рік – одне з найулюбленіших українцями свят, які вони звикли відзначати в колі сім’ї або близьких друзів. Однак цього року сотні тисяч військових ЗСУ змушені «святкувати» на фронті – в зоні бойових дій. Уже вдруге…
Бойові позиції артилерійського підрозділу 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади. Посадка з чорними, лисими деревами, з обох боків поля, які не оброблялися з осені 2021-го. До російських позицій кілька кілометрів. Посеред посадки бліндажі й щілини, укріплені кругляком і прикидані землею.
Позицію неодноразово обстрілювали із танка, «Градів», ствольної артилерії. Одного разу 152-міліметровий ворожий снаряд влетів у дерево прямо над бліндажем. Площу навколо прошило осколками, але нікого не поранило – хлопці встигли сховатися в укритті.
Різдво й Новий рік – усе-таки свято, тому бійці теж відзначать його, хоч і по-своєму. Замість ялинки – кілька гілочок туї, покладені в тубус від натівського 155-міліметровго снаряда, прикраси – шоколадні ялинкові іграшки від волонтерів, а святкова вечеря – надісланий рідними німецький різдвяний кекс штолен і приготовлений прямо на позиції салат олів’є.
Бійці проведуть новорічну ніч без жодних веселощів, святковим салютом буде хіба вогонь їхньої зброї. А головне побажання – щоб прийдешній Новий рік став переможним і наступне свято вони зустріли в колі рідних і близьких…
![](https://goverla.online/wp-content/uploads/2024/01/415193056_341742378744762_4805469425045453077_n-683x1024.jpg)
![](https://goverla.online/wp-content/uploads/2024/01/415834775_341742425411424_3939296346192936150_n-683x1024.jpg)
![](https://goverla.online/wp-content/uploads/2024/01/415855757_341742345411432_8328526805913752661_n-683x1024.jpg)
![](https://goverla.online/wp-content/uploads/2024/01/416078319_341742388744761_4188565848398104543_n-1024x683.jpg)