Наприкінці 2023 року в столиці крафтової гастрономії України селі Кваси на території Санаторій Гірська Тиса запрацював музей «Гуцульської спадщини села Кваси».
![](https://goverla.online/wp-content/uploads/2024/01/417157696_857623739705943_714508944432786628_n-1024x768.jpg)
Музей, який вже налічує більше 200 рідкісних експонатів, більше сотні світлин австро-угорського та чехословацького періоду, раритетних листівок з колекції Шаталова Олександра, фотографій з родинних фондів квасівців Василя Писара, Наталії Кравчук та інших й постійно поповнюватиме свою експозицію, наглядно знайомить всіх охочих з історією, традиціями та культурою, предметами побуту й повсякденного вжитку, музичними інструментами, одягом та ін гуцульської перлини села Кваси.
![](https://goverla.online/wp-content/uploads/2024/01/417176953_857625586372425_7035268749337056620_n-768x1024.jpg)
Також тут ви можете побачити карту Квасів 1782-84 років і такі експонати, як «жироване» ярмо кінця 19 ст, старовинну гонту із Струківської церкви, музичний інструмент мандаліну (традицію гри на якому в Кваси завезли наприкінці 19 ст італійці, які будували тут залізницю), вилу для сіна 1890-х років, давній умивальник та багато іншого.
![](https://goverla.online/wp-content/uploads/2024/01/417164280_857625623039088_6429701390952841773_n-1024x768.jpg)
Також в музеї представлена рідкісна й цікава література про гуцулів, гуцульщину, опришків і Довбуша, яку можна почитати в музеї смакуючи крафтовим чаєм.
![](https://goverla.online/wp-content/uploads/2024/01/417181542_857623709705946_440488196674987177_n-1024x768.jpg)
Для дет. інформації по роботі музею і замовленню у вихідні дні екскурсій кваліфікованого гіда-екскурсовода Екскурсії Рахівщиною з Юрієм Сасом телефонуйте за номерами:
0937191665 та 0503355302, а з питань продажу чи передачі для музею експонатів та ін -0960040981.