22 червня 2026 року близько 21:00 на вул. Минайській, біля будинку №10 в місті Ужгороді, зі мною стався випадок, який, на моє переконання, не може залишитися без належної правової оцінки.
Я – ветеран російсько-української війни. Пройшов найгарячіші напрямки фронту, маю численні державні та військові нагороди, бойові поранення, контузії та є особою з інвалідністю II групи внаслідок війни. Втратив зір на праве око, але, попри це, неодноразово повертався на фронт, щоб захищати свою державу.
Того вечора я перебував разом із Решком Володимиром Володимировичем та Баником Іваном Івановичем біля лавки на вул. Минайській. До нас прибули екіпаж патрульної поліції на службовому автомобілі Renault Duster, державний номер 4612, а також ще один службовий автомобіль Peugeot.
Я одразу повідомив працівників поліції, що є особою з інвалідністю II групи внаслідок війни, та пред’явив відповідне посвідчення.
Після цього між працівниками поліції та Баником Іваном Івановичем виникла конфліктна ситуація. До нього почали застосовувати фізичну силу та примусово намагалися посадити до службового автомобіля.
Я заступився за свого товариша. У відповідь, за моїми словами, працівники поліції застосували до мене фізичну силу та спеціальний засіб — сльозогінний газ, незважаючи на те, що їм було достеменно відомо про мій статус особи з інвалідністю внаслідок війни.
На моє переконання, застосування фізичної сили та спеціальних засобів було безпідставним, непропорційним та таким, що містить ознаки порушення вимог статей 44 та 45 Закону України «Про Національну поліцію», які визначають підстави та порядок застосування поліцейськими фізичної сили і спеціальних засобів.
Після інциденту, працівники поліції залишили місце події, не переконавшись у моєму стані здоров’я, не поцікавившись, чи потребую я медичної допомоги після застосування до мене фізичної сили та сльозогінного газу.
Я не прошу особливого ставлення через свій статус ветерана чи інвалідність. Я вимагаю лише одного — об’єктивного, всебічного та неупередженого розслідування.
Прошу керівництво Національної поліції України, Департамент внутрішньої безпеки, органи прокуратури та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини взяти цей випадок на особистий контроль, вилучити та дослідити записи з бодікамер усіх працівників поліції, відеореєстраторів службових автомобілів, а також встановити законність застосування фізичної сили та спеціальних засобів.
Ми воювали за правову державу, у якій Закон однаковий для всіх. Саме тому я не буду мовчати.
Прошу максимального поширення цього допису.